RSS feed for Carter

Carter has logged 26 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry