Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Free Country

Free Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hater

The Hater

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Faking Bullshit

Faking Bullshit

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Cats

Cats

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pappa ante Portas

Pappa ante Portas

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Frau Müller muss weg!

Frau Müller muss weg!

2015
×
★★
Edit this entry  
20
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Relativity

Relativity

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Kangaroo Chronicles

The Kangaroo Chronicles

2020
×
★★
Edit this entry  
25
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
We Are The Tide

We Are The Tide

2016
×
★½
Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★½
Edit this entry