RSS feed for Andreas

Andreas has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Break Free - Two People. Two Years. One Dream

Break Free - Two People. Two Years. One Dream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Holiday Secrets

Holiday Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
25
Skin

Skin

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Wendezeit

Wendezeit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
All About Me

All About Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
I'm Off Then

I'm Off Then

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Way

The Way

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Level 16

Level 16

2018
×
★★
Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Klassentreffen

Klassentreffen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Polar

Polar

2019
×
★★★★
Edit this entry