RSS feed for Andreas

Andreas has logged 30 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Rootwood

Rootwood

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
400 Days

400 Days

2015
×
Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★½
Edit this entry  
11
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★½
Edit this entry