Sort by

persia has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
18
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Garden of the Finzi-Continis

The Garden of the Finzi-Continis

1970
×
★★½
Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
27
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry