• Rebecca

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • La concessione del telefono

  • Permette? Alberto Sordi

    ★★★½

  • The Goddess of Fortune

    ★★

  • Il primo Natale

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Cetto C'è

    ★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Sin

  • Tuttapposto

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Martin Eden

  • The King

    ★★★★★

  • Judy

    ★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Instinct

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Passeggeri notturni

  • Yesterday

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Georgetown

    ★★

  • Don't Stop Me Now

    ★★★

  • Welcome Back Mr. President

    ★★★½

  • Windstorm 4

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★★

  • La stagione della caccia

  • Tintoretto: A Rebel in Venice

    ★★★★★

  • The Mustang

    ★★★

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★★

  • Married compromises

  • The Queen's Corgi

    ★★★★

  • The King's Musketeers

    ★★★½

  • The Man Who Bought The Moon

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★★★

  • The Tree of Blood

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Klimt & Schiele: Eros and Psyche

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • La fuitina sbagliata

    ★★★★

  • Close Enemies

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Red Joan

    ★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • A Faithful Man

    ★★½

  • Life Itself

    ★★★½

  • The Stolen Caravaggio

    ★½

  • A Private War

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Ricordi?

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★

  • The White Crow

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★