Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Stolen Caravaggio

The Stolen Caravaggio

2018
×
★½
Edit this entry  
08
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Sin

Sin

2019
×
Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Rabat

Rabat

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rainbow: A Private Affair

Rainbow: A Private Affair

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Tuttapposto

Tuttapposto

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Wolf

Wolf

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Reckless

Reckless

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Judy

Judy

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Rabat

Rabat

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wolf

Wolf

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Close Enemies

Close Enemies

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Heart Street

Heart Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ricordi?

Ricordi?

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Collide

Collide

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Angel

The Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Instinct

Instinct

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Angel

The Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Every Blessed Day

Every Blessed Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Don't Be Bad

Don't Be Bad

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Promise

The Promise

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Despite the Falling Snow

Despite the Falling Snow

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Edit this entry