Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Louis & Luca and the Snow Machine

Louis & Luca and the Snow Machine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry