Håvard has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
Edit this entry  
22
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry