Håvard has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry