• Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • The Meg

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Downsizing

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Inferno

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★