Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
October Sky

October Sky

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry