• Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Hush

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • Neighbors

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★

  • Argo

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Twilight

  • In Bruges

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Saw

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • The Ring

    ★★★★

  • Signs

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★