Cavin has logged 24 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Weekend

Weekend

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry