Sort by

Jaxon has logged 245 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Muppets

The Muppets

2011
×
½
Read prior review Edit this entry  
05
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
18
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry