• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Kimi

    ★★

  • Answering the Sun

    ★★★★

  • Water from The Tremulous Stream

    ★★★★

  • Inner Outer Space

    ★★★★

  • To Pick a Flower

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Luzifer

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Worlds

    ★★★★½

  • Pig

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Merapi

    ★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★½

  • Black Box

    ★★★½

  • Ste. Anne

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Azor

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • earthearthearth

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★

  • Just Beyond the Trees

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Untitled

    ★★★½

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

    ★★★½

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★★

  • Autofiction

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Patrick

    ★★½

  • Wife of a Spy

    ★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Alfred

    ★★★½

  • s01e03

    ★★★★

  • I've Been Afraid

    ★★★

  • Carmen

    ★★★★

  • Fausta

  • The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

    ★★★★★

  • All Hands on Deck!

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • Her Name Was Europa

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★

  • Shirley

    ★★

  • Slow Machine

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • The Fall

    ★★

  • Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Come Coyote

    ★★★½

  • Transcript

    ★★½