• Squid Game

    ★★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★

  • Mimi

    ★★★½

  • The Witch's Diner

    ★★

  • Midnight

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Recalled

    ★★★½

  • Beyond Evil

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Sweet Home

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Pawn

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Okay! Madam

    ★★½

  • Dil Bechara

    ★★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★½

  • Mrs. Serial Killer

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Sun Children

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Windermere Children

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Chhapaak

    ★★★

  • Togo

    ★★½

  • Agatha and the Curse of Ishtar

    ★★

  • Crash Landing on You

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Bala

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Ujda Chaman

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★½

  • Jexi

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Seventeen

    ★★★½

  • When the Camellia Blooms

    ★★★★

  • Dream Girl

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Strangers From Hell

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Tune in for Love

    ★★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★