Sort by

haxen has logged 233 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirrors

Mirrors

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Canal

The Canal

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Helena

The Haunting of Helena

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rang Rasiya

Rang Rasiya

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neverlake

Neverlake

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Awaken the Shadowman

Awaken the Shadowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
1922

1922

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Temple

Temple

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Captivity

Captivity

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Within

Within

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Darkland

Darkland

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
P2

P2

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Sleep

Don't Sleep

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Room 205

Room 205

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry