Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Reality

Reality

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Mule

The Mule

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
This Is Going to Hurt

This Is Going to Hurt

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Do No Harm

Do No Harm

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry