RSS feed for Hayden

Hayden has logged 57 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
22
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
Edit this entry  
21
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
Edit this entry  
21
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Filth

Filth

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Edit this entry