• Halloween Kills

  • No Time to Die

  • The French Dispatch

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Seance

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Horror in the High Desert

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

  • A Creepshow Holiday Special

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Happy Halloween: A Halloween Kills Fan Film

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Stay Home

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★

  • The Ghoul Log: Trick 'r Treat Sam O'Lantern

    ★★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Pale Door

    ★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Monstrous

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Deep Blue Sea 3

  • Hamilton

    ★★½

  • House of Many Sorrows

    ½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Scoob!

  • Capone

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • Cursed Films

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Fried Barry

    ★½

  • Hillary

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • McMillion$

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Scare Me

    ★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½