hayden comes alive has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Terror of Tiny Town

The Terror of Tiny Town

1938
×
Read the review Edit this entry  
19
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monstrous

Monstrous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fog

The Fog

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr Jekyll & Sister Hyde

Dr Jekyll & Sister Hyde

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spookies

Spookies

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savageland

Savageland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry