hayden comes alive has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranoiac

Paranoiac

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trancers

Trancers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Horror of Frankenstein

The Horror of Frankenstein

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spawn

Spawn

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arsenal

Arsenal

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Curse II: The Bite

Curse II: The Bite

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miner's Mountain

Miner's Mountain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pit

The Pit

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry