Hayden has logged 41 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry