Hayden has logged 52 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kobe Doin' Work

Kobe Doin' Work

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Swindlers

The Swindlers

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love in the City

Love in the City

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
And the Ship Sails On

And the Ship Sails On

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Clowns

The Clowns

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Two Memories

Two Memories

1909
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orphans of the Storm

Orphans of the Storm

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Empire

Empire

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry