Hayden has logged 26 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Judy

Judy

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Click

Click

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry