RSS feed for Haydonsmovies

Haydonsmovies has logged 224 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
You Get Me

You Get Me

2017
×
★½
Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
Edit this entry  
05
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The House

The House

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★
Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
10
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
City of Tiny Lights

City of Tiny Lights

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jawbone

Jawbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
36th Precinct

36th Precinct

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dark Night

Dark Night

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
From the Land of the Moon

From the Land of the Moon

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
War Machine

War Machine

2017
×
★★
Edit this entry  
29
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Edit this entry  
28
Snatched

Snatched

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry