• No Time to Die

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Revenge

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

  • Sing

  • Sully

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

  • The Handmaiden

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!

  • 10 Cloverfield Lane