Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Edit this entry  
26
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
Read the review Edit this entry  
06
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★
Edit this entry  
05
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★
Edit this entry  
04
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Soul Power

Soul Power

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crossfire Hurricane

Crossfire Hurricane

2012
×
★★★★
Edit this entry