Sort by

hayley has logged 403 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Togo

Togo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
One Way Passage

One Way Passage

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elizabeth Is Missing

Elizabeth Is Missing

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'll Be Seeing You

I'll Be Seeing You

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whipsaw

Whipsaw

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black '47

Black '47

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Pressure

High Pressure

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kennel Murder Case

The Kennel Murder Case

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evelyn Prentice

Evelyn Prentice

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wife vs. Secretary

Wife vs. Secretary

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Crazy

Love Crazy

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morning Glory

Morning Glory

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Café Metropole

Café Metropole

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Double Wedding

Double Wedding

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry