• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Nightbooks

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Luca

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½