hayleylivi has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
Edit this entry  
20
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Smithereens

Smithereens

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry