Sort by

hayden has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chase Me

Chase Me

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superman III

Superman III

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Panda Bear It

Panda Bear It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry