Sort by

hazarr has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
THE GHOST~POP TAPE

THE GHOST~POP TAPE

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry