• The Gray Man

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Choose or Die

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Umma

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The King's Daughter

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Martyrs Lane

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Deep House

    ★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★

  • The Resort

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Homunculus

    ★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Phobias

    ★★