• X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★★

  • AI and I

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mommy Issues

    ★★★

  • French Water

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

  • OPAL

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hotel Vivier Cinémathèque

  • I Care a Lot

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The House of Lekeitio

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Runon

    ★★★★

  • I've Been Afraid

  • Waiting

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

  • Horse Girl

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Mission Unstapabol: The Don Identity

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Sebastian and Jonas Leaving the Party

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Silence of the Marsh

    ★★

  • Fractured

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

  • The Kingmaker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • And Ai, Thank You

  • Hair Love

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Wishing Apple

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home