Sort by

卄 has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Toe Tactic

The Toe Tactic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Telephone Book

The Telephone Book

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice

Alice

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I'm Dancing as Fast as I Can

I'm Dancing as Fast as I Can

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
★★
Edit this entry  
06
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kiss

The Kiss

1896
×
★★★
Edit this entry  
09
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maybe Aliens

Maybe Aliens

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pizzly Bear

Pizzly Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
One Wheel Dance

One Wheel Dance

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
Edit this entry  
10
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Snowballs

Snowballs

2011
×
Edit this entry  
16
Final Draft

Final Draft

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Manji

Manji

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magic Hour

Magic Hour

2013
×
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
Read prior review Edit this entry  
01
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aftermath

Aftermath

2013
×
★★
Edit this entry  
25
A Crime

A Crime

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry