• Tiga Janda Melawan Dunia

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Ada Hantu

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • 18 Puasa Di Kampong Pisang

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • The Con-Heartist

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Hail Driver!

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • My God Father

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Zombitopia

    ★½

  • Hitman: Agent Jun

    ★★★★

  • Jexi

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Extreme Job

    ★★★★

  • Fly By Night

    ★★★★★

  • Peppermint

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Mencari Rahmat

    ★★★

  • Sully

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Intern

    ★★★★★

  • Vacation

    ★★★½

  • Mortdecai

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Hantu Tok Mudim

    ★½

  • KIL

    ★★★★

  • 29 Februari

    ★★★½

  • The Expendables 2

    ★★★

  • Tower Heist

    ★★★★

  • Raya Tak Jadi!

    ★★

  • Takers

    ★★★★

  • The Expendables

    ★★★★