• Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Through My Window

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Luca

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Death of Me

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Ghosts of War

    ★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Grab My Hand: A Letter To My Dad

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • 100.000 Acres of Pine

    ★★★½

  • The Acorn Princess

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Cooking with Wool: Pasta with Red Sauce

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Cooking with Wool: Breakfast

    ★★★★

  • Drawn to You

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Blossoms

    ★★★★★

  • Killing Time

    ★★★★

  • Candy Corn

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Ramen

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★

  • The Coin

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Polaroid

    ★½

  • mask dog

    ★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Bird Box

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Mystery Box

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Tell It to the Bees

    ★★★★½

  • La noria

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Hows of Us

  • Ant-Man and the Wasp

  • One Small Step

    ★★★★★