Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Edit this entry  
02
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Navalny

Navalny

2022
×
Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Second

One Second

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
France

France

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Separation

A Separation

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
22
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Delicious

Delicious

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
Edit this entry  
12
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Edit this entry  
09
Seahorse

Seahorse

2019
×
Edit this entry  
06
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Edit this entry  
01
After Love

After Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Last Child

Last Child

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
Edit this entry  
29
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Topaz

Topaz

1969
×
★★
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
2046

2046

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Detention

Detention

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry