Helen has logged 81 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
End of Days

End of Days

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skins

Skins

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madman

Madman

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry