Sort by

Helen has logged 50 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Island of Death

Island of Death

1976
×
Read the review Edit this entry  
26
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Man Apart

A Man Apart

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
247°F

247°F

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Toxic Shark

Toxic Shark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombie Tidal Wave

Zombie Tidal Wave

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Return

The Return

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chill Factor

Chill Factor

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Accused

The Accused

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night Killer

Night Killer

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry