Sort by

Helen has logged 93 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral

Spiral

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dreamaniac

Dreamaniac

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airport

Airport

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time at Christmas

Once Upon a Time at Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalled

Stalled

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Traveler

The Traveler

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry