• Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Man From Toronto

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Windfall

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★