Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
10
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
09
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry