Sort by

Dan has logged 242 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Edit this entry  
10
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pooka!

Pooka!

2018
×
★½
Edit this entry  
06
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
07
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★½
Read the review Edit this entry