Sort by

Dan has logged 21 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Breaking In

Breaking In

2018
×
Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Edit this entry  
15
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Curve

Curve

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry