RSS feed for Howie

Howie has logged 13 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Edit this entry  
15
Lolita

Lolita

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night and Day

Night and Day

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry