• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • The Little Things

  • Death to 2020

    ★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Fatman

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

  • The Pale Door

    ★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • 8:46

  • Corona Zombies

    ½

  • Anything for Jackson

    ★★★★½

  • The Vanished

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Jasper Mall

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Rebooted

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Haunt

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★½

  • After Midnight

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • St. Louis Superman

    ★★★