RSS feed for Hunter

Hunter has logged 31 entries for films released in the 1980s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Curse II: The Bite

Curse II: The Bite

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Contamination

Contamination

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry